Sylwester Maciejewski

Aktor Sylwester Maciejewski – życiorys

Osoba, bez której kabaret Ranczo nie miałby racji bytu to oczywiście Sylwester Maciejewski. Aktor ten urodził się w Żyrardowie w 1995 roku, a w 1978 roku skończył studia w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej w Warszawie na wydziale aktorskim. Trafił po nich do Teatru Komedia, gdzie zadebiutował w spektaklu „Kolor niebieski” Eugeniusza Korina, a następnie do Teatru Powszechnego. Nic zatem dziwnego, że wielokrotnie można było go spotkać na teatralnych deskach. Ma na koncie aż kilkadziesiąt ról w rozmaitych spektaklach. Jedną z najbardziej docenianych kreacji stworzył w teatrze telewizji pt. „Hamlet we wsi Głucha Dolna”.

Sylwester Maciejewski – „Alternatywy 4” i inne filmowe hity

Teatr to jednak niejedyne miejsce, w którym gra Sylwester Maciejewski. Aktor pojawiał się również w wielu produkcjach filmowych. Zadebiutował epizodyczną rolą więźnia w Pawiaku w 1977 roku w telewizyjnym filmie „Ostatnie Okrążenie”. Zagrał też w produkcjach takich jak „Pieniądze to nie wszystko”, „Sztuka kochania”, „Ono” oraz w „Karierze Nikosia Dyzmy”. Ponadto można było go zobaczyć w epizodycznych rolach w serialach „Kasia i Tomek”, „Bulionerach”, „Wiedźminie” oraz w „Alternatywy 4”. Największą popularność zdobył dzięki graniu w większości postaci drugoplanowych, między innymi w „Policjantach”, „Miodowych Latach”, „Miasteczku” i oczywiście „Ranczu”, w którym po czasie stał się jedną z ważniejszych gwiazd.

Aktor o wielu talentach – kariera kabaretowa

Wśród ról serialowych ważne miejsce zajmuje niewątpliwie „Ranczo”. Widzowie z pewnością doskonale znają aktora z roli bywalca wilkowyjskiej ławeczki. Teraz mogą spotkać go również w kabarecie. Zresztą Sylwester Maciejewski miał już w przeszłości do czynienia z tym obszarem sztuki, ponieważ w latach 1978-1979 występował w kabarecie „ZAKR”. Obecnie komediowy talent rozwija jako członek grupy kabaretowej KaŁaMasz, która gra występy w całej Polsce Jak widać, jeśli chodzi, o kabaret Sylwester Maciejewski wie, co robi.

Dubbingowe przygody Sylwestra Maciejewskiego

Co ciekawe, aktor Sylwester Maciejewski spełnia się także w dubbingu i to od wielu lat. Użycza głosu rozmaitym postaciom z bajek, serialów i kreskówek. Mieliśmy przyjemność usłyszeć go w wielu popularnych, lubianych produkcjach. Głosem aktora przemawiał m.in. samochód Marian w każdej z części bajki „Auta” czy król Artur w bajce „Król Artur i rycerze Okrągłego Stołu”. Dzieci mogą kojarzyć go także dzięki animowanym filmom takim jak „Wojownicze Żółwie Ninja”, „Gdzie jest Nemo” czy  „Inspektor Gadżet: Misja specjalna”.  Z najnowszych produkcji ma na swoim koncie „Auta 2” oraz „Meridę Waleczną”. Brał także czynny udział w nagraniu słuchowiska „Narrenturm”, zrealizowanego przez Supernową i Fonopolis, a opartego na książce Andrzeja Sapkowskiego o tym samym tytule – jako głos postaci nazwanej Apeczko von Stercza.

Sylwester Maciejewski – żona, dzieci i życie prywatne aktor prywatnie

W życiu prywatnym Sylwester Maciejewski związany jest od 1997 roku z żoną Barbarą, artystką i byłą tancerką Teatru Wielkiego w Warszawie. Małżeństwo jest ze sobą od wielu lat, okazyjnie występują razem na ściankach, jednak przede wszystkim dbają o swoją prywatność. Choć w serialu „Ranczo” jest ojcem całej gromadki dzieci jako Solejuk, aktor sam ma tylko jedną córkę, Milenę Maciejewską.

Kabaret a serial – Sylwester Maciejewski jako Solejuk

„Ranczo” to niezaprzeczalnie serial kultowy, który w Polsce zna lub widział choć jeden odcinek raczej każdy. Zgromadził ogromne grono wiernych fanów i fanek! Zawdzięcza to znakomitemu scenariuszowi, którego autorami są Robert Brutter i Jerzy Niemczuk, ciekawie napisanym postaciom i oczywiście znakomitym aktorom wcielającym się i znakomicie odgrywającym te barwne role. Wszystko to sprawia, że widzom trudno oderwać się od ekranu, czego dowodem jest to, że powstało aż 10 sezonów i 130 odcinków. Aktor Sylwester Maciejewski wciela się w serialu w Solejuka, znanego wszystkim mieszkańca Wilkowyji, i z pewnością stanowi jedną z najważniejszych gwiazd całej produkcji. Dzięki tej roli Maciejewski zdobył największa rozpoznawalność, która do dziś zapewnia mu angaże – choćby w Kabarecie KaŁaMasz.

Solejuk w „Ranczo” to postać szczególna i niezwykle barwna, która zmienia się w miarę postępowania akcji serialu. To stały bywalec słynnej ławeczki pod sklepem spożywczym Więcławskiej w Wilkowyjach. Najczęściej bywa tam z Hadziukiem, w którego rolę wciela się także jeden z członków kabaretu KaŁaMasz, Bogdan Kalus, Pietrkiem oraz jednym z braci Japyczów. Wspólnie raczą się trunkami o charakterze alkoholowym, a najczęściej sięgają po tanie wina zwane „mamrotami”. Solejuk ma żonę Kazimierę, w postać tę znakomicie wciela się Katarzyna Żak, i aż siedmioro dzieci! To bohater o zadziornym, ale złożonym charakterze, który z czasem ulega prawdziwej ewolucji. Początkowo to stereotypowy prosty mężczyzna, który nie stroni od alkoholu, utarczek z domownikami, a nawet ma kryminalną przeszłość! Solejuk wielokrotnie trafiał do więzienia za drobne kradzieży. Krytykował też plan swojej żony chcącej rozwijać własny biznes. Jednak z czasem Solejuk otrzymuje niejedną szansę na poprawę swojego losu. Choć najdłużej pozostaje na ławeczce, nie da się ukryć, że zachodzi w nim poważna zmiana, dzięki której na plus wychodzi nie tylko on, ale także jego żona i gromadka dzieci.

Solejuk pozostanie z nami na dłużej – czas na karierę kabaretową

Teraz Solejuk z „Rancza” pojawia się głównie na scenie kabaretowej. Miłośnicy składu kabaretu Długi oraz obsady „Rancza” z pewnością ucieszą się z tego faktu. Choć wierzymy, że nowym widzom ten wyjątkowy skład również przypadnie do gustu i sprawi, że staną się wiernymi fanami grupy kabaretowej. Chyba nie da się być bliżej z aktorami z „Rancza” niż na występach kabaretu KaŁaMasz – zwłaszcza teraz gdy w grupie pojawił się już drugi aktor z kultowego serialu.

Sylwester Maciejewski i grupa kabaretowa KaŁaMasz

Popisy tej ciekawej grupy wspaniale wpisują się w konwencję łączącą lekkostrawną rozrywkę z kabaretem literackim oraz aktorskim! Nawiązania do kultowej produkcji, jaką jest „Ranczo”, również się pojawiają, co z pewnością docenią jej fani. Na scenie, tym razem nie serialowej, filmowej ani teatralnej a kabaretowej, Sylwester Maciejewski fantastycznie radzi sobie z tekstami autorstwa Roberta Górskiego (Kabaret Moralnego Niepokoju) i Jacka Łapota (kabaret Długi). Wszystko to w połączeniu z muzyką autorstwa znakomitego pianisty, aranżera i kompozytora, będącego członkiem grupy, Dariusza Szweda robi niemałe wrażenie i zapewnia dobrą rozrywkę. Nie pozostaje nam nic innego jak zaprosić na występy Kabaretu KaŁaMasz! Solejuk z kultowego „Rancza” na pewno jeszcze wiele razy zaskoczy publiczność!

Skład pojawia się zarówno w dużych, jak i w mniejszych miastach, dlatego każdy fan dobrej rozrywki bez trudu dotrze na występ. Istnieje również możliwość wynajęcia kabaretu na żywo na specjalną okazję, taką jak rocznica śluby, przyjęcie urodzinowe czy firmowa impreza. Zapraszamy do kontaktu w celu rezerwacji i oglądania Kabaretu KaŁaMasz podczas występów w całej Polsce wszystkich wielbicieli świetnej zabawy!